• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mehmetaliguler
  • https://twitter.com/maliguler06
    • Mehmet Ali GÜLER
    • Kişisel ve Mesleki Web Sitesi
Pursaklar Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 PURSAKLAR GÜZİDE ÜLKER MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ


  

Pursaklar İlçesi Altınova beldesinde ÜLKER Gıda A.Ş. tarafından yaptırılan Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 24 derslik, bir kütüphane, 4 bilgisayar uygulama atölyesi, bir resim atölyesi, bir müzik sınıfı, bir konferans salonu, bir öğretmenler odası, bir öğrenci kafeteryası, bir arşiv, bir revir, idare odaları ve bir rehberlik servisi odasından oluşmaktadır.

Kendi alanında ülkemizin en güzel ve donanımlı okulu olma özelliğine sahip olan Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetim ve eğitim kadrosu ile 2012/2013 Eğitim-Öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. 850 öğrencilik kontenjanı olan okulda ilk yıl 330 öğrenci öğrenim görmüştür. Pursaklar'da ilk kez bir Ticaret Meslek Lisesi açılması sebebi ile Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilçemizde çok önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir. 

Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ailesi olarak bizler gelişmiş dünya ülkeleri arasında en üst sıralarda yer alabilmek için; Öğrencilerimizi ahlaki değerleri özümsemiş, üretken, entelektüel kapasitesi yüksek, yenilikçi, araştırmacı, teknoloji ve eğitim alanındaki gelişmelerden yararlanabilen ülkemizin geleceği için toplumsal sorumluluk taşıyacak özgüven sahibi bireyler olarak hayata öncelikle bu hedeflerimize ulaşabilmek için yaptığımız çalışmaları şu şekilde sıralayabilirim. Bölgemizdeki fabrika ve işletmelerle birebir görüşmeler yapıp onlara uyguladığımız anketler neticesinde bölgemizin ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını ve firmaların çalıştıracağı elemanlardan beklentilerini tespit ettik ve okulumuzda açacağımız bölümleri bu doğrultuda belirledik.

Yapılan tüm çalışmalar neticesinde de öğrenemeyen öğrenci yoktur anlayışıyla okulumuza yeni başlayacak gençlerimizi çoklu zeka kuramına göre sınıflara yerleştirip onların algı odaklarına göre ders işleme standardı geliştirdik.

Ülker Fabrikası A.Ş. tarafından bina donanımı olarak hiçbir maddiyattan kaçınmadan kaliteli bir şekilde yapılan okulumuzda iç donanım ise Mili Eğitim Bakanlığımızca öğrenci, öğretmen ve idare olarak tüm ihtiyaçlarımıza cevap verecek şekilde donatılmıştır. Güzide Ülker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ailesi olarak bizler de modern bina ve laboratuvarları, kütüphanesi, spor salonu, basketbol ve futbol sahaları ve geniş bahçesiyle bize en güzel şekilde sunulan bu ortamda Toplam Kalite Yönetimi anlayışıyla Pursaklarımızın en iddialı okulu olma heyecanına sahip bir eğitim kurumu olma yolunda eğitim vermekten dolayı çok mutlu ve gururluyuz.
    

 

 

 

       SİNCAN İMKB TİCARET MESLEK LİSESİ

      

     Sincan İ.M.K.B. Ticaret Meslek Lisesi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından 2003 yılında inşaatı tamamlanmış ve geçici kabulü yapılmıştır. 2003–2004 Eğitim-Öğretim yılında 314 öğrenci ile eğitime başlamıştır. 

     Okulumuzda Web Programcılığı(Bilişim Teknolojileri Alanı), Bilgisayarlı Muhasebe(Muhasebe Finansman Alanı), Sigortacılık(Pazarlama ve Perakendecilik Alanı), Yönetici Sekreterliği ve Hukuk Sekreterliği (Büro Yönetimi ve Sekreterlik Alanı) olmak üzere 4 alan 5 dal vardır.

     Haziran 2006 yılından beri çalıştığım okulda ağırlıklı olarak Bilişim bölümü Web Tasarım ve Programlama derslerine girdim. Son yıllarda özüme dönerek :) kendi branşım olan muhasebe derslerine girmeye başladım.

     Okulumuzda ayrıca laboratuar şefi olarak da görev yapmaktayım. 

 

       KIZILCAHAMAM TİCARET MESLEK LİSESİ

      

       2002 yılında atandığım okulda yaklaşık 4 yıl görev yaptım.  Öğrenci mevcudu çok çok az olan okulda boş vakitlerimin çok olması özellikle mesleki çalışmalarım için olanak sağlandı.

       Okula ilk gittiğim gün bahçede gördüğüm yirmi küsür öğrenciyi bir sınıf zannedip "sanırım dersleri boş" diye düşünmüştüm. Meğer teneffüse çıkmışlar hepsi o kadarmış nerden bilebilirdim... :)

       Bu okulda görev yaparken binbir zorlukla getirttiğimiz 10 + 1 bilgisayar laboratuvarının çalınması halen aklımdan çıkmayan acı bir anıdır.

       Bu okuldan ayrılmamdan bir yıl sonra yetersiz öğrenci sebebi ile okul kapandı.

 

       PASİNLER ÇOK PROGRAMLI LİSE

      

       1999 yılında atandığım ilk görev yerimdir. Bu okul ismini her duyduğumda o ilk heyecanı her zaman yaşarım.

       Çok genç bir kadroya sahip olan okulda çok güzel dostlukla ve arkadaşlıklar kazandım. Bu okuldaki öğrencilerim ile aramızda çok az yaş farkı vardı ve şu an bir çoğu 30 yaş üstünde :)))

       Bu okulda kazandığım deneyimler ise her zaman bana yardımcı oluyor.

       İlk göz ağrım Pasinler ÇPL... Aklımdan hiç çıkmayacak...

 

 

 

 

  
13259 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret134595
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Hava Durumu
Saat