• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mehmetaliguler
  • https://twitter.com/maliguler06
    • Mehmet Ali GÜLER
    • Kişisel ve Mesleki Web Sitesi

Öğrencilerimden Mektuplar

 
      ERKAN KALINAY, Pasinler Çok Programlı Lise

      Ben Mehmet Ali Hoca'nın 2001-2003 yılları arasında Erzurum Pasinler Çok Programlı Lise’den öğrencisi idim. İlköğretim yıllarımda hocalarım aileme benim okuyamayacağımı söyler durulardı ve ben çok üzülürdüm. İsmimiz çıkmış bir kere suç hep bende idi. Kendilerinde hiç kusur aramadılar.

      Sonra liseyi Pasinler ÇPL de okudum.  Mehmet Ali hocam ile bu zamanda tanıştım. Bize çok önem çok değer verdi, bize hep yol gösterdi ve o yolda yürümemizi söyledi.  Çok geçmedi onun sayesinde muhasebeyi artık adım gibi ezberledim. Bizim sınıf olarak elimizde olmayan nedenlerle ders kitabımız olmazdı, o zamanlar sıkıntılı idik. Kendisi Ankara’dan bize özel kitaplar getirtirdi. Bize çok değer verirdi ve bizde O’nu çok severdik. Askere gittiği zaman çok üzülmüştük. Sonra birde baktık askeri öğretmen olarak okulumuza geri gelmiş. O’nun verdiği eğitim sayesinde üniversitede de hiç zorlamadım. Meslek derslerimi başarılı bir şekilde geçtim. Ne söylense azdır öğretmenim için,  bir adam nasıl kazanılır bize öğretti. Maddi manevi desteklerini hiç esirgemedi.

      Unutmadan; güzel de saz çalıp söyler. Hazırladığı ve Pasinler ÇPL tarihinde görülmeyen mükemmel bir 19 Mayıs gece organizasyonunda beraber idik. Bana Erzurum’a geleceğim demişti, ama olmadı, gelemedi.  Sözünüzü hala unutmadım.  Mehmet Ali GÜLER benim için çok önemli bir öğretmen ve bir ağabeydir. O’nun için düşündüklerim elbette ki bu kadar değil ama her yazının bir sonu olmalı ben ise bu yazının sonlarındayım. O’nun gibi kişilik sahibi eğitici insanlar nadirdir. İyi ki tanımışım sizi. Sizi çok seven öğrenciniz Erkan Kalınay.


 
     F.Çiğdem Baysal, Sincan İMKB Ticaret Meslek Lisesi

      Lise.. en deli dolu zamanımdı en samimi gülüşlerimide en içten gözyaşlarımı lisede döktüm, şimdi düşünüyorumda getirebilsem geçmişi liseyi yeniden okumak isterdim..

       Unutamam öğretmenler gününde okuduğum şiirin heyecanını, ilk söylediğim şarkının huzurunu, kendime olan güvenimi kazandım Sincan İMKB TML'de. Derler ki; "insan üniversitede öğrenir hayatı en samimi dostluklar üniversitede kurulur en güzel yıllar üniversitede geçer..." Değilmiş, ben dostluğu lisemin bahçesinde paylaşılan simitin yanındaki sohbette öğrendim, ben hayatı daha iyisini başarabilirsin diyen öğretmenlerimden öğrendim, en güzel yıllarımı lisede ev ödevlerimi yaptıktan sonra hala işim varmış gibi bilgisayarda oyun oynarken, serviste sınavda ne çıkar? kesin kaldım derken, kravatım evde kaldı diye kaçarken, derse geç kaldım diye koridorda koşarken, sıranın en arkasında olmazı olduran hayallerimle geçirdim. Ama en çokta yarım cümlemi tamamlarken hocam mutlu olurdum anlaşılmadığını düşündüğün dönemde anlayışla sabırla uğraşan öğretmenler ''anlamadım'' demek çok şeydi tekrar etmekten bıkmadan anlaşılana kadar tekrar...
      Derste ders işlenirken gülerdik hep hele o bilgisayarın başına oturunca bugün ne katacak bize diye hazır beklerdik hepimiz... Ne ilginçtir ki sadece bilgisayar derslerinde tenefüs zili ilgimizi çekmezdi... Şanslıydık aslında hepimiz anlayışla karşılandı her hatamız. Ağlayan birini görünce hemen ailenmiş gibi ilgilenen hocalara sahiptik. Derslerin sıkıcı olduğu bir an bile düşünülmezdi (korkulu rüyamız olan dersler hariç tabiki )

       Son sınıfa kadar okul bitse dedim sonra keşke hiç bitmese... Staj döneminde okuldan biraz uzaklaşmış olmak arkadaşlarla daha az vakit geçirmek anlamamı sağladı sosyal etkinlikler o kadar hayatım olmuştuki hazırlanacak bir tiyatro yoktu artık söylenecek şarkı okunacak şiir kalmadı.

      2009 bilişim teknolojileri bölümü mezunuyum tabii en sevdiğim ders bilgisayar dersi ve en sevdiğim hocam Mehmet Ali Güler.. Yeri geldiğinde abi yeri geldiğinde sırdaş ama ne olursa olsun tüm bilgisiyle paylaşmaya hazır bir öğretmen... Öğrencileri için çabalayan bir öğretmen tanıdım, imkansızlıkta öğrencileri için imkan yaratan... Düşündüğümde en sevdiğim öğretmenim sorusuna yanıtım... Harika bir müzik grubunun kurucusu oldunuz hocam müziğin bana iyi geldiğini okulda söylediğim şarkılarla öğrendim...

      Sayenizde kendine güvenen, amaçları doğrultusunda hedeflerini belirleyebilen biriyim her ne kadar hala öğrenci olsamda kazandıklarımla iyi bir yere geleceğime eminim...

      Tüm İMKB TML öğretmenlerine... Emekleriniz için teşekkür ederim.  F.Çiğdem BAYSAL

  
     Kübra GÜRKAN, Sincan İMKB Ticaret Meslek Lisesi

      
Okulumuz ve öğretmenleri üstün calışma azmi ve kişisel kalitesi ön planda olan bir prensibe sahipti . Okul yılları sürecinde her bir bireyin gelecek planlaması dahil yönlendirmelere açık bir eğitmen kapasitesi mevcuttu. Öğretmen esittir dost, aile, yoldaş stratejisinde üstün ahlak seviyesinde çalışılmaktaydı.
     Bugün, Budak Grup Medikal Tekstil de finans müdürü ve ihale sorumlusu olarak gorev yapmaktayim.
     Ben bu şanslı ogrencilerden sadece biri olarak okulum ve basta Mehmet Ali Güler öğretmenim olmak üzere tüm emegi olan eğitmenlerime şükranlarımı yürekten sunar nice hayata , geleceğe daha nice imzalar atmalarını dilerim... 

Kübra GÜRKAN
 

    Nihat Tarkan ÖRÜL, Sincan İMKB Ticaret Meslek Lisesi
      
     Herkese selamlar adım Nihat Tarkan ÖRÜL. Sincan İMKB Ticaret Meslek Lisesi'nden 2010 yılında mezun oldum.  Okulun müzik grubunda yer aldım ve bunun sayesinde iki değerli insan tanıdım.

      İlk başlarda okula alışamasam da Mehmet Ali ve Demet Hocam sayesinde müzik grubunda yer aldım ve okula bundan sonra alışmam zor olmadı. 


     Bir öğretmenden daha çok arkadaş ve dost olduk. Umarım yeni öğrenciler bu hocalarımızın kıymetinizi bilirler.

    Birlikte çıktığımız konserlerin hepsinden başarılı olmamız ve  hiç akort yapmadan uyumumuz :)))  gerçekten çok güzeldi.

     Bu arada tamirci çırağı şarkısını hiç unutmıycam:)

     Okulda olduğum yıllar ve daha sonrasında da görüşmeye devam ediyoruz. Umarım hep devam eder. Saygılar...                                 

Nihat Tarkan ÖRÜL

 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret128952
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.438018.5119
Euro17.759517.8307
Hava Durumu
Saat