• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mehmetaliguler
  • https://twitter.com/maliguler06
    • Mehmet Ali GÜLER
    • Kişisel ve Mesleki Web Sitesi

Görenkalpler Ö.E.M.

  
      GÖRENKALPLER ÖZEL EĞİTİM    
     15 Nisan 2012 tarihinden itibaren Görenkalpler Özel Eğitim Merkezinde müzik öğretmeni olarak da çalışmakta iken 1 Kasım 2012 tarihinde işlerimin yoğunluğu nedeni ile bu kurumdan ayrıldım. Uzun yıllar süren bireysel ve koro çalışmalarından edindiğim müzik birikimlerimi böyle bir kurumda görme engellere aktarmaya çalışmam tarifi mümkün olmayan bir duygu idi. Görenkalpler ailesi her zaman benim için çok büyük anlamlar ifade edecek. Bu kuruma beni öneren ve bu güzel ortamda bulunmamı sağlayan değerli müzik öğretmeni arkadaşım Bahriye Yıldız Özel Haspolat’a (İspanyol değildir kendisi :)) teşekkürlerimi sunarım.
     Gören Kalpler Özel Merkezi, Gören Kalpler Eğitim Derneğinin bir kuruluşudur. Ülkemizdeki görme engelli bireylere hizmet veren dernek, engelli bireylerin eğitim, sanat, spor yoluyla kendi ayakları üzerinde durabilen, mutlu bireyler olarak toplumla kazandırılmasını hedeflemektedir. Her engel gurubunun eğitiminde ayrı bir uzmanlık gerektirdiğini bilen dernek, kurmuş olduğu bu merkezle sadece görme engelli bireylere hizmet vermektedir.

     Görenkapler Özel Eğitim Merkezi’nde 21 Mart 2008 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunun ''Görme Engelliler Eğitim Programı'' doğrultusunda her yaştan çocuk, genç yetişkin görme engelli bireylere destek eğitim verilmektedir.

     Görenkalpler ailesinin spor kulübünün desteğiyle çeşitli zaman ve mekânlarda bireylere uzman antrenörler eşliğinde tandem (ikili bisiklet), gollbal, (zilli paralimpik spor ) futsal (B1,B2-B3) atletizm, yüzme, satranç, halter, judo branşlarında sporcular yetiştirilmekte Türkiye Şampiyonalarına katılmakta, liglerde yer alınmakta ve hatta milli takıma sporcular kazandırılmaktadır.

     Görenkalpler Müzik Kulübü’nün desteğiyle solistler, enstrüman çalan bireyler yetiştirilmekte, korolar, müzik gurupları kurulmaktadır. Kurumda her türlü enstrüman eğitimi verilmektedir.(Bağlama, ud, gitar, klavye, piyano vb.)
Görenkalpler Özel Eğitim Merkezi'nde arkadaşlarımın hazırladığı sürpriz doğum günü partisi... Yıl sonu etkinliklerinde öğrencilerimle verdiğimiz konser...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret128951
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.438018.5119
Euro17.759517.8307
Hava Durumu
Saat